Lisansüstü Eğitim Dönemi Ders Program ve Sistem Giriş Bilgileri
UZAKTAN EĞİTİM DERSLERİN DERS PROGRAM VE SİSTEM GİRİŞ BİLGİLERİ


 
UZAKTAN EĞİTİMDE DERSLERİ TAKİP EDECEK ÖĞRENCİLERİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR
 
1. Uzaktan eğitim süresince dersler Microsoft Teams platformunda yapılacaktır. 4 dilde hazırlanmış Microsoft Teams kullanım kılavuzları https://kbuzem.karabuk.edu.tr Duyuru2 içerisinde yer almaktadır.

2. Canlı derslere, Microsoft Teams ekip kodları kullanılarak erişilmektedir. Ekip kodlarına 
OBS mesaj kutusundan ya da OYS’de (http://oys.karabuk.edu.tr) ilgili dersin duyurular bölümünden ulaşılabilmektedir. OYS’de ekip kodu bulunmayan derslerin öğretim elemanı ve/veya Bölüm Başkanı ile iletişime geçebilirsiniz.

3. Yoklama süreçlerinde sorun yaşamamak için, şubelere ayrılmış derslerde, kayıtlı olduğunuz şubenin Teams grubuna dahil olduğunuzdan emin olunuz.

4. Canlı derslere katılmak için bilgisayar, tablet veya mobil cihazınızda
Microsoft Teams uygulaması kurulu olmalıdır.

5. Ders programları OBS’deki (Öğrenci Bilgi Sistemi) Ders Programı menüsünden kontrol edilerek sisteme zamanında girilmelidir. Microsoft Teams’te derslere kesinlikle
Katıl butonuna tıklayarak giriş yapılmalıdır. Yoklama işleminde problem yaşanmaması için SADECE
dersin öğretim elemanının oturumuna katılmanız gerekmektedir.

6. Uzaktan Eğitim yöntemiyle verilen derslerde öğrencilerin devam mecburiyetinde örgün eğitimdeki yönetmelik, kural ve uygulamalar aynen geçerlidir. Microsoft Teams toplantısı sonunda katılım listesi otomatik alınacak olup, e-yoklama sistemlerine öğretim elemanı tarafından gün içinde yüklenecektir.

7. Canlı derslere ve OYS’ye giriş ile ilgili duyuru ve yardım dokümanlarım, Sıkça Sorular Sorular (SSS) KBUZEM web sitesinde hizmete sunulmuştur.

8. Microsoft Teams’te yapılan derslerin kayıtlarını dersin gönderi bölmesinde kaydedildiği günden itibaren 21 gün içerisinde tekrar izlenebilmektedir. 21 gün sonra kayıtlar otomatik olarak silinecektir.

9. Uzaktan Eğitim sürecinde teknik destek için
https://kbuzem.karabuk.edu.tr/destek.php sayfasındaki iletişim formunun kullanılması tavsiye edilmektedir.

10. Microsoft Teams ve kurumsal eposta şifrelerinin yenilenmesi gerektiği hallerde öğrencilerin 
https://kbuzem.karabuk.edu.tr/destek.php?resp1=y adresindeki ilgili dilekçeyi doldurmaları gerekmektedir.

 

 
 
 
Lisansüstü öğrencilerimizin Uzaktan Eğitim Sistemi ile alakalı Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ile değil ilgili birim olan Kabuzem ile iletişime geçmesi gerekmektedir.
 

Soru ve Sorunlarınız İçin Linki Tıklayınız.             Sisteme Giriş Yapmak İçin Linki Tıklayınız.
  
                       
 

NOT: Yoğunluk nedeni ile telefon üzerinden talepler alınmayacaktır.KABUZEM (Uzaktan Eğitim) birimi mesaj yolu ile taleplerinizi değerlendirerek soru ve sorunlarınızı giderecektir.
Sisteme giriş yapamayan öğrencilerimiz Teknik Destek Linkine tıklayarak ilgili birim mail adresine soru ve sorunlarını yazmaları önemle rica olunur. KABUZEM tarafından en kısa sürede size dönüş yapılacaktır.

Öğrencilerimizin OBS sisteminde iletişim bilgilerinin (cep no/E Mail) güncel ve doğru olması gerekmektedir.

 
 
 
NOT: Ders programları ilgili Anabilim Dalları tarafından OBS otomasyon sisteminine yüklenecektir. OBS sisteminde ders programları yüklü değil ise ilgili Anabilim Dalı Başkanlıkları İle iletişime geçiniz.